Guarda oraNel CinemaPrestocinemaLycosNotizieTrova MovieCommenti
Film
cinema
Guarda istantanea
Notizie
Rimorchi
Televisione
Comunità
Il mio
Di Più
Login
recensioni SfogliaRisultati 1 - 20 Da 1,000
Data di rilascio:
  fino a  
Drive My Car (2021)
בעוונותיי לא קראתי ולא מכיר את הקלאסיקה הספרותית והתיאטרונית - "הדוד ונייה". בעודי יודע כי הסרט הזה מבוסס רבות ועמוקות על הסיפור הרוסי המפורסם החלטתי ללכת על זה ונכנסתי פנימה, עמוק אל תוך הסרט המסוגנן והמרתק הזה, שאורכו כמעט שלוש שעות תמימות. חילקתי אותו לשלושה חלקים וברצף של בינג' של שלושה ימים הסרט נתפר ושקע אצלי היטב.

במאי ושחקן תיאטרון יפני ששוכל את אשתו, הולך ומביים את הדוד ונייה מאקלקט אנושי עבור ההצגה שלו, כאשר על הלב יושבת לו אשמה וקושי לשחרר, שתי מערכות יחסים מרכזיות שלו מוצגות לצופים ועוד אחת אקסטרא - אף אחת לא רומנטית, בכל אחת מהן עולם ומלואו וכולן, ככל הנראה, נשענות באופן מאסיבי על נגזרות סיפורו של אנטון צ'כוב.

החלק הראשון של הסרט מתאר את מערכת היחסים בין יוסוקה קפוקו לבין אשתו - אוטו ומספר את סיפור הרקע למערכת היחסים המורכבת והנוכחית שלהם. בחלק השני הוא עובר אל מחוץ לאיזור מגוריו, בכדי לביים את ההצגה ומוצמדת לו נהגת, אשר מתוודעת להרגליו וגם לשיחותיו עם אחד משחקני התיאטרון המרכזיים שלו - לו הצמיד את תפקיד וניה.

המונית משמשת כמו חדר וידוי, כמעט עבור כל המשתתפים וזה מקסים לראות את האינטראקציה בין הדמויות, בתוך המונית (מה שגם רץ ב"גלגל המזלות" של האמאגוצ'י - במאי הסרט הנוכחי). קפוקו עצמו משלב שחקנים עם סיפורים מרתקים, בחלקם - כאשר אחת דוברת סינית, שנייה דוברת את שפת הסימנים ולא כולם בדיוק מתאימים לתפקידיהם בהצגה, אבל ככלל...הוא הופך אותם ליחידה מתואמת ומפעמת מלב אחד.

מדובר בסרט נוגע, יפיפיה ומבוים היטב, שחרג מהזמנים שלו ואני הצלחתי לטשטש את העניין, באופן אישי, בעזרת החלוקה לפרקים יזומים של כשעה. קשה להמליץ על הסרט לכל אחד, אבל מעבר לזמן הארוך שלו ולהכנה שצריך לעשות בתור חובבי תיאטרון / קלאסיקות מהספרות הרוסית של צ'כוב, הוא פשוט מצליח לגעת ולרגש בעזרת דיאלוגים נוגעים, מורכבות של יחסים מפוזרים בכל מקום, בימוי נפלא ומשחק משובח של צוות השחקנים, שפשוט מבצע התאמות מושלמות בין אלו לאלו.

7.5 ובהחלט היה ניתן לקצר קצת בזמן, אבל הלב הגדול של הסרט הזה מפצה על כל אקסטרות מיותרות של זמן ריצה.
  2 giorni fa
Bad Luck Banging Or Loony Porn (2021)
טרלול מוחלט. זה מה שאפשר לומר על הסרט הזה בשתי מילים. אם נרצה להרחיב, הוא ברור למדי, בשני שליש מהעלילה, למרות שראדו ג'ודה מנסה, ככל האפשר לבלבל ולשלוח אותנו לחשוב המון על המסרים שהוא מנחית עם פטישים לתוך הראש. ג'ודה פורש את סיפורה של מורה ברומניה שסרט פורנו ביתי שלה משתחרר אל הרשת ומאז היא נרדפת על ידי הוריה תלמידיה בני ובנות המצווה בבית ספר רומני נחשב. המסע שלה להוכיח את חפותה ולנסות לגרום להם להשאיר אותה בתפקידה, הוא מסע כפוי טובה ומשפיל, שאותו מותח הבמאי בשלוש מערכות, טוב..אולי שתי מערכות ועוד אחת פסיכית לחלוטין.

במערכה הראשונה היא מטיילת לה ברחובות בוקרשט ונתקלת באנשים גסי רוח, שמחנים את רכביהם על המדרכות ואי אפשר שלא להשליך מיד על המדינה שלנו וערימת האנשים גסי הרוח שמתגוררים בה. היא נקלעת לדיוני סופר פארם אגביים, אשר ממחישים לצופה את המציאות, בה היא חיה ובכל שוט לוקח ראדו ג'ודה את הגיבורה שלו לרבע מהפריים ואז עובר להתמקד בסביבה שלה, הארכיטקטורה המיושנת, כמו גם החברה התואמת ומעבר לה חוסר ההתחשבות של האנשים בה, בסביבתם.

ג'ודה מותח ביקורת מרומזת וגם ישירה על רומניה של השנים האחרונות ובעיקר בזמן המגיפה, שם הכל מוגבר יותר ומוקצן פי כמה. בסופו של דבר זו אישה טרודה ממשפט שדה הולך ומתקרב במערכה השלישית, אשר מטיילת לה בלי יותר מדי מטרה, ברחבי העיר, בה היא מתגוררת ובה היא מלמדת.

המערכה השנייה היא מילון כמעט אקראי לערימת מילים, שנמשכת בצורה גראפית, במשך חצי שעה ודרכה מסביר הבמאי את הקונטקסט של המציאות הרומנית, דרך פאשיזם, גזענות ובורות וכמובן, אי אפשר בלי, פורנו והגדרות הבסיס שלו והשפעותיו.

המערכה השלישית היא משפט שדה אבסורדי, במהלכו מועלית המורה על הגרדום ונאלצת להתגונן בפני הורים מחתך אוכלוסייה בינוני-גבוה ובעלי דעות חשוכות, במרביתם, אשר חושף את דעותיהם המעורבות, המנוגדות וגם הפופולאריות ופופוליסטיות יותר ופחות. במערכה הזו הטרלול מקבל את מלוא מובן המילה והפינאלה הוא פשוט בדיחה גדולה על חשבון הצופים, בחסותו של הבמאי, בעל התעוזה ובעל החזון.

זה סרט שחלקו הוא אמנות, שזקוקה לפרשנות וגם נמרח יתר על המידה וחלקו הוא אגרופן דוקרני לפני הצופים, בצורה הכי בוטה שיש והוא, רובו ככולו, בוטה ולא מתנצל. קשה להמליץ על הסרט הזה ללא כוכביות, כי הוא לא תמיד מתנהג כמו סרט בעל עלילה ברורה, הוא מנסה לשדר המון מסרים ובאופן מפוזר, שאמור למקד את הצופים במציאות הרומנית ובמציאות העולמית, דרך ביקורת חריפה על רשתות חברתיות ונורמות חברתיות שנגזרות מהן וגם כאלו שנגזרו מתקופות שונות בחיי העם הרומני וכמובן, שגם בהיסטוריה העולמית.

יצירה מהפנטת, מרתקת ועוכרת שלווה, שמנסה להתבלט בזכות הבוטות שלה ובהחלט מצליחה. לא בטוח שתאהבו, יש מצב שתשנאו, אבל לא תוכלו להישאר אדישים אליה.
  2 settimane fa
Tmunat Hanitzahon (2021)
סרט היסטורי חשוב והוכחה שאבי נשר עדיין כאן, מביים בגאונות מבריקה סרטים ברמה גבוהה. שימו בצד את ההיסטוריה, חשיבותה וגם את העובדה שאבי נשר נותן טעימה מהצד השני, המצרי, בכמה רבדים ודרגות. שימו בצד את השחקנים הנפלאים שממלאים את הסרט הזה ואפילו תשימו בצד את המאבק הבלתי מתפשר של ההפקה עם קורונה ואבי נשר התמודד עם מות בנו...שום דבר לא יכול להכין לסרט הזה, שמספר על מקבץ רגעים וחודשים שקדמו למלחמת העצמאות ובתוכה.

מדובר בסרט פשוט נפלא, שבאמת לא נראה במחוזותינו זמן רב. מסמך היסטורי (מדויק או לא, ההיסטוריה תשפוט) שכתוב ומבוים בצורה פשוט נפלאה, שמנתקת אותנו לחלוטין מהעידן הנוכחי שלנו וזורקת אותנו, כמו בתוך קפסולת זמן, אל עידן שונה לחלוטין ומדובר בסרט כובש, שואב ומרתק, בלי קשר לשום דבר שקורה בעלילה שלו, שיש לו השפעה על ישראל של היום. הוא פשוט עשוי היטב ומבוצע באופן מעורר השראה, אמיתי, כנה ויוצא מן הכלל.

הסרט מתאר את שני הצדדים של המתרס, באופן כזה או אחר, כאשר קיבוץ ניצנים נמצא במרכזה של העלילה. הקיבוץ, המכיל ערב רב של תרבויות, שהתקבצו בשביל לייצר מציאות חדשה, עומד בפני התקפות מהכפר הסמוך ויתרה מכך ובסופו של דבר, של הכוחות המצרים, אשר מגיעים לגבות את הפלאחים הפלשתינים. אל הכוחות המאולתרים של הפלשתינים מצטרף מוחמד חסנין הייכל (המגולם על ידי אמיר ח'ורי), שהוא עיתונאי מצרי אשר גויס לטובת התעמולה המצרית בזמן שלפני המלחמה ובזמן שאחריה, הוא מחויב להביא תמונת ניצחון. משהו שלמדנו להכיר מקרוב, בעידן הרשתות החברתיות ובעידן הלחימה הנוכחית מול הפלשתינים.

מעבר לחיי הקיבוץ, המשולבים בחיילים, שנועדו להגן עליהם ודרך הצגתם לצופים, על ידי מספר דמויות, נשר גם מעניק הצצה אל חסנין ואל הנרטיב אשר הוא נשלח לייצר, מטעם המצרים - לעיתים על פי רצונו ולעיתים - פחות. בין הקיבוצניקים נוכל למצוא עולות מארגנטינה, שורד שואה מגרמניה, פולנים, תימנים וג'וי ריגר אחת, שהיא ה-דמות, ב-ה' הידיעה והמשחק שלה מדהים, היא מדהימה ואי אפשר שלא להיכבש בקסמיה, בדיוק כפי שדמותו של מחמוד נכבשת, בתחילתו (שהוא גם סופו של הסרט, בעצם).

יש שיאמרו שהאיזון אינו הכרחי, אבל הוא כן והסרט לא באמת מאוזן במאה אחוז, כפי שהוא צריך להיות, אבל כנראה שככה הוא אמור להיות. פיסת היסטוריה מרתקת, ששומעים וקוראים, כאשר הולכים לבקר במקומות עם היסטוריה, ברחבי הארץ ואבי נשר פשוט הוליד מזה סרט ועוד איזה סרט. באמת אחת היצירות הנפלאות שנוצרו בקולנוע הישראלי של השנים האחרונות, שפשוט יש בה הכל: סיפור מרתק ויוצא דופן, אשר ארוג מכמה סיפורים קטנים, נפלאים ומרגשים וגם תחושות של הצד השני, שאם היה אפשר לסטור איתם למנהיגינו ולמנהיגי הצד השני, אולי היה אפשר לייצר פעם אחת דו שיח מועיל והיסטורי אמיתי.

אל תפספסו, זה הגיע לנטפליקס וזה הסרט הישראלי הראשון שנטפליקס קנתה, מסתבר. אז על אף שאין העובדה הזו מבטיחה איכות מעולם, הפעם דווקא כדאי לכם לעצור בין הרשימות האינסופיות של הבינוניות ומטה של נטפליקס ולהתחבר לאחת היצירות המרשימות והמפעימות של הקולנוע הישראלי הנוכחי...
  2 settimane fa
Tomba Poco Profonda (1994)
מתחיל בצורה קלילה ואפילו קצת משעשעת ולאחר מכן מתפתח למחוזות אלימים וביזאריים.החלטה אחת של שלושה שותפים בדירה שנובעת מתאוות בצע, מוליכה לביצוע מעשים מטורפים וחסרי היגיון. סרט שראיתי אותו לפני הרבה שנים ועכשיו נהניתי ממנו שוב. מבלי להיכנס ליותר מידי ניתוחים, מדובר בסרט טוב שבנוי בצורה נכונה והוא מעניין לכל אורכו. ציון 7.5.
  3 Settimane fa
L'Arpa Birmana (1956)
דרמת מלחמה מוזיקלית, סינמטוגרפיה די מושלמת, הדרך שבה מועבר הסיפור הוא הדבר הכי עוצמתי ולא צפוי כאשר תוכי הוא כמו "שליח טלגרם" מה שמרים את הרמה של התפניות וההתנגשויות בעלילה משדרגות את זה עד לשיאים מלדורמטיים.

העשייה והצילום וכמובן המוזיקה כל כך מרשימים, אין מה שיכול לעכב מלומר ולהודות שזה אחד הסרטים הטובים ביותר שראיתי בשנים האחרונות, ברמה של סרט מאוד אפי וכנראה שאחד הטובים בתולדות הקולנוע שמשתייכים לבודהיזם, סרט שמתעלה בעיניי גם על "Fires On The Plains" ששוחרר 3 שנים אחריו.

ציון שלי: 8 וחצי מתוך 10 (נוטה ל-9).
  3 Settimane fa
The Children's Hour (1961)
החלק הראשון מענג אולי הרבה יותר מזה שאחריו, קאסט הוליוודי בכיכוב פשוט נפלא עם הפבורן ושירלי מקליין ולא חסר בסרטיו של וויילר קסם קולנועי ובאמת ברמה מיוחדת אבל עם כל זה, יש גם דברים שנקטלו ולא לחינם, טכנית זה סרט הוליוודי בגדר החובה, גם חשוב ערכית אבל ייתכן שהיה חייב אולי להיעשות בתקופה או בעידן מעט שונה.

המשחק מעט פגע מלבד הצמד הראשי המדהים ועדיין זה נראה היסטרי ולא שכנע אותי לפחות חצי סרט אבל, מעריצי וויילר שאוהבים לאפיין בפרטים, צילום איכותי ופס-קול אם לא יותר, שווה בהחלט צפייה בעיניי זה או לעוף או לסמן וי, לכאן או לכאן, אבל מומלץ איך שלא יהיה.
  3 Settimane fa
American Animals (2018)
שילוב של דוקומנטריה ועלילה.סיפור אמיתי שקרה בשנת 2004, שבו הדמויות האמיתיות לוקחות חלק בתיאור השתלשלות העניינים ושחקנים מקצועיים משחקים. יש יתרון וחיסרון בקונספט הזה. היתרון הוא שזה נותן לך נופך שונה וזווית נוספת. החיסרון, קוטע את רצף הצפייה.4 סטודנטים נורמטיביים עם היכרות מוקדמת ביניהם, מתכננים לגנוב ספרים נדירים ויקרים מספריית האוניברסיטה, בעקבות יוזמה של אחד מהם שהוא אומן וצריך איזשהו אירוע מכונן בחייו שייתן לו השראה ליצירותיו.הרעיון הוא, למכור לאחר מכן את הספרים לסוחר באמסטרדם שקונה סחורות גנובות.כמו כמעט בכל המקרים הדומים, על הנייר זה נראה פשוט ובמבחן האמיתי דברים מתרחשים לא כמו בתכנון. מה שמעניין הוא שגם לארבעת החברה נותרו בסוף שאלות ותהיות, האם הדברים קרו כמו שהם חושבים וזוכרים.בנוי טוב ומשוחק היטב. ציון 7.5.
  3 Settimane fa
Tomba Poco Profonda (1994)
מתחיל בצורה קלילה ואפילו קצת משעשעת ולאחר מכן מתפתח למחוזות אלימים וביזאריים.החלטה אחת של שלושה שותפים בדירה שנובעת מתאוות בצע, מוליכה לביצוע מעשים מטורפים וחסרי היגיון. סרט שראיתי אותו לפני הרבה שנים ועכשיו נהניתי ממנו שוב. מבלי להיכנס ליותר מידי ניתוחים, מדובר בסרט טוב שבנוי בצורה נכונה והוא מעניין לכל אורכו. ציון 7.5.
  3 Settimane fa
Give Me Liberty (2019)
הכי לא הוליווד שיש. משעשע ומרגש.סיפור על אנשים שקופים משולי החברה שלרוב לא מקבלים ביטוי בסרטים. שייך לז'אנר של הקולנוע העצמאי ושילוב הסגנון עם הנושא נותן מימד מיוחד שקל להתחבר אליו.מה שעומד במרכז זו החמלה והאנושיות ובעיקר החברות.ערכים של סולידריות וכמיהה לחופש חוצים תרבויות ויש הרבה יותר דברים שמחברים בין בני אדם מאשר מפרידים, ולא משנה מנין באת או באיזו שפה אתה מדבר. לא סרט גדול, אבל בהחלט מיוחד ששווה צפייה.ציון 7.5.
  3 Settimane fa
American Animals (2018)
שילוב של דוקומנטריה ועלילה.סיפור אמיתי שקרה בשנת 2004, שבו הדמויות האמיתיות לוקחות חלק בתיאור השתלשלות העניינים ושחקנים מקצועיים משחקים. יש יתרון וחיסרון בקונספט הזה. היתרון הוא שזה נותן לך נופך שונה וזווית נוספת. החיסרון, קוטע את רצף הצפייה.4 סטודנטים נורמטיביים עם היכרות מוקדמת ביניהם, מתכננים לגנוב ספרים נדירים ויקרים מספריית האוניברסיטה, בעקבות יוזמה של אחד מהם שהוא אומן וצריך איזשהו אירוע מכונן בחייו שייתן לו השראה ליצירותיו.הרעיון הוא, למכור לאחר מכן את הספרים לסוחר באמסטרדם שקונה סחורות גנובות.כמו כמעט בכל המקרים הדומים, על הנייר זה נראה פשוט ובמבחן האמיתי דברים מתרחשים לא כמו בתכנון. מה שמעניין הוא שגם לארבעת החברה נותרו בסוף שאלות ותהיות, האם הדברים קרו כמו שהם חושבים וזוכרים.בנוי טוב ומשוחק היטב. ציון 7.5.
  4 Settimane fa
Breve Incontro (1945)
יהיה קל יותר מלהמליץ על הסרט, לאתר את האיכות הטמונה ולרגעים אפילו גדושה שבו, פריזמטיות וצילום ברמה גבוהה, בהחלט כתוב מצויין מהעבר השני, יש צד אנושי ביקורתי ויש מהעבר השני צד בהרבה פחות כזה ולשוכנים בצד הזה, הסרט הרבה יותר משווה צפייה אחת או יותר.

ציון שלי: 6 וחצי מתוך 10.
  4 Settimane fa
American Animals (2018)

שילוב של דוקומנטריה ועלילה.סיפור אמיתי שקרה בשנת 2004, שבו הדמויות האמיתיות לוקחות חלק בתיאור השתלשלות העניינים ושחקנים מקצועיים משחקים. יש יתרון וחיסרון בקונספט הזה. היתרון הוא שזה נותן לך נופך שונה וזווית נוספת. החיסרון, קוטע את רצף הצפייה.4 סטודנטים נורמטיביים עם היכרות מוקדמת ביניהם, מתכננים לגנוב ספרים נדירים ויקרים מספריית האוניברסיטה, בעקבות יוזמה של אחד מהם שהוא אומן וצריך איזשהו אירוע מכונן בחייו שייתן לו השראה ליצירותיו.הרעיון הוא, למכור לאחר מכן את הספרים לסוחר באמסטרדם שקונה סחורות גנובות.כמו כמעט בכל המקרים הדומים, על הנייר זה נראה פשוט ובמבחן האמיתי דברים מתרחשים לא כמו בתכנון. מה שמעניין הוא שגם לארבעת החברה נותרו בסוף שאלות ותהיות, האם הדברים קרו כמו שהן חושבים וזוכרים. בנוי טוב ומשוחק היטב. ציון 7.5.
  4 Settimane fa
Tocco Di Zen, Un (1969)
"לטפוח לעצמך על השכם, בן אדם, אתה לוחם ללא חת", הייתי מפרגן לך משהו כזה...אם חוויה כזו של סרט אומנותי בן 3 שעות היא לא מה שירתיע אותך.

בעיניי, ככל הנראה עובדתית גדול סרטי ה-Wuxia ואם לא, אחד משלושת הגדולים בקלות...קינג הו, במאי מולטי-ארטיסט שעבר מהונג-קונג לטייוואן ומלבדו, צילום מושלם, כוריאוגרפית. בימתית, הכל מעשה זהב טהור, וקיימות נגיעות ואסוסיאציות או השפעות בולטות וקריצות ממערבוני ספגטי, יש שיגידו שזה מזכיר במיוחד בסרטו "Dragon Inn" הראשון שלו שראיתי.

אני בשום צורה לא אכתוב, שהסצינות "אקשן" או פעולה, הם עוצרות נשימה וכדומה, זה הרבה מעל לרמה, טיפוח אומנות המיסתורין שבז'אנר הזה הוא ריחוף באוויר שנראה טבעי ומובן מאליו, כשאתה רואה את זה "טרי" לראשונה זה דבר סופר אפקטיבי וגאוני.

הסרט צובר מומנטום ושואב לכיוון מיסטי, בנוף הררי, מרחבים עצומים ומפלי מים ענקיים, לוקיישן מרהיב, דחוס עננים ובחלקו ערפילי וללא ספק אפי גם מהבחינה הזו ועם המוזיקה, אפוס שמחייב צפייה בהחלט לא פחות מכל אפוס אחר שראיתי.

עדיין אם הייתי ממליץ, העצה הנכונה יותר היא ללכת לסרט שקדם לזה, שדומה וזהה לא מעט ורק אז לראות לטעמי את השדרוג, שלקח איתו רחוק את הז'אנר אל האופק.
  Mese fa
Capone (1975)
ב-1975, סטאלון היה שותף ל-5 סרטים לפני שפרץ עם "רוקי", אחד מהסרטים הוא "קפונה" בו סטאלון השתתף לצד בן גזרה, והיה ליד ימינו של קפונה. סטאלון מגלם את ניק, השומר ראש.

קפונה הוא סרט מאפיה יעיל, ויש בו לא מעט רגעים מרתקים. עלייתו וניפלתו של קפונה בסרט של 90 דקות שיש בו הכל.

האקסטרה של הסרט : הניצוצות של סילבסטר סטאלון שיוצאות החוצה בציערותו, כבר פה – סטאלון הוכיח שהוא יודע לעשות דרמות משובחות, סטאלון גונב את ההצגה מבן גזרה. "קפונה" סרט מבדר, ואפקטיבי. אומנם יש בו לא מעט פגמים, וחורים בעלילה – זה לא הסרט הכי טוב שמגיע לאל קפונה,

אבל המשחק של סליי, והסוף של הסרט מרימים את הסרט, בסופו של דבר, מי שאוהב סרטי מאפיה או את סטאלון בפרט, הוא ימצא את מבוקשו ללא ספק

והמשחק של סטאלון תענוג לעיניים.
  Mese fa
The Card Counter (2021)
משחק רע עם קלפים טובים. לוקה בקצב ומתקשה ליצור מומנטום.לרוב איטי ודורך במקום. וויליאם טל הוא אסיר משוחרר שישב 8.5 שנים בכלא צבאי. הוא חי ומתפרנס כמהמר שנודד בין בתי קזינו קטנים.שיגרת חייו משתנה כאשר נכנסים שני אנשים לחייו. האחת היא אישה, שתפקידה לקשר בין משקיעים לבין מהמרים מצליחים. השני הוא בחור צעיר, שבא לנקום על עוול שנעשה לאביו. המכנה המשותף של הבחור ושל ויליאם, הוא שגם ויליאם שילם מחיר ונהיה שעיר לעזאזל של אותו אדם, שכיום הוא קצין צבאי בדימוס שהיה אחראי על עינוי אסירים בבתי כלא צבאיים מחוץ לארה"ב.בסוף יש שורה תחתונה, אך זה מעט מידי ומאוחר מידי.האווירה הפילם נוארית פה ושם תורמת, אבל לא מצליחה לפצות על סרט שהוא לא מספיק טוב. ציון 6.5.
  Mese fa
Who'll Stop The Rain (1978)
סרט דרך / מתח מלחמתי סוחף, עובר דרך מסע ברוטאלי ומנוסה היישר ממלחמת וייטנאם עם הברחת כמות הירואין חריגה לארה"ב, וירג'יניה ועוד תחנות עצירה עד לניו מקסיקו ועד לסיום לא כזה ידוע מראש, לי לא היו ציפיות כל כך אבל האמת רק שללא ספק, אין מה להרחיב לגבי המוזיקה שגם תורמת לאייקוניות משהו, בכיכוב ניק נולטי המצויין, למרות שאני סבור שיש לו הופעות גדולות יותר גם מפה, אם כי בחירת סרטים פחות מרשימה או ברמתו בעיניי.

תכלס, גם כאן מחייב צפייה וסרט חובה בסוגתו, לא פחות, לאורך כל הסרט נהניתי אבל תחושה שבפוטנציה זה היה יכול להיות עוד יותר טוב, איך שלא יהיה, חווית צילום ונתונים שלאוהבי סרטים איכותיים ומקוריים בז'אנר, מה עוד אפשר לבקש.
  Mese fa
Men (2022)
כנראה ששום דבר לא היה יכול להכין אותי למסע המוזר, הקריפי, הדידקטי, האומנותי והטעון בסימבוליזם, שארגן לי אלכס גרלנד. מצאתי את עצמי מחלק את הסרט לשני חלקים. עד שעה הייתי מהופנט וממוסמר למסך, על אף העייפות של שעת הלילה הכה מאוחרת שנגררתי אליה ואז...קאט. לילה טוב. נמשיך מחר. המשכתי....

שלושים וחמש הדקות שנותרו הפכו למופע אימים ופלצות, שהזכירו לי למה אני אוהב כל כך קולנוע ומצד שני, למה קולנוע כל כך מורכב, כמו יצירה ספרותית, שלא תמיד מבינים בקריאה ראשונה, שנייה או שלישית. בסוף צריך את התקציר והפרשנות של המקצוענים ברמה הגבוהה ביותר ואפשר גם ראיון עם הסופר.

גרלנד הוא במאי מיוחד, שאוהב לביים יצירות מיוחדות וכמובן שמעדיף שאנחנו, הצופים, ניקח את החופש וננסה להבין מה נסגר עם הדמויות והעלילה שלו. גם כאן יש לו דמות מרכזית שהיא בעצם אישה רדופה על ידי עברה, מעונה על ידי מה שגרם לה בעלה לחוות וכזו שמוצאת את עצמה נמלטת לחופש כפוי, שמטרתו לספוג קצת טבע, שקט, רוגע וניתוק זמני מכל מה שמסמל עבורה את השגרה שלה.

כמו בכל סרט אימה טוב, זה הבסיס היסודי להפוך לפלטפורמת אימה מוצלחת ואכן, לאחר שהיא מקבלת את המפתח ומתחילה להסתובב לה לבד ביער, כי זה מה שעושים שרוצים להירגע באיזור לא מוכר לנו, היא מגלה שיש לה עוקב ולא בדרך החמודה באחת מהרשתות החברתיות. היא מנסה להסיר את העוקב הטורדני ומגלה, לאט ובזהירות, שהיא נמצאת בעיירה עמוסת גברים בעלי חזות טורדנית למדי ובעלי דעת אינסטנט על מצבה, בתור אישה יחידה ובודדה במערכה.

פלאשבקים תכופים יחזירוה לעברה ויסבירו לצופים, על רגל אחת, את מהותו של הסרט. העלילה והמסר ברורים למדי, כלומר.....העלילה ברורה כשמש עד לשליש האחרון שלה ומשם לוקח לו גרלנד את החופש היצירתי ליצור טרלול מוחלט, בכל הנוגע לאיך הוא יוצר סימבוליזם מורכב, על גבי רעיון פשוט למדי והוא......גברים (זה גם שם הסרט, בגדול, עד שפושעי התרגומים המקומיים הפכו אותו ל"רדופה" הזול והגנרי כל כך).

גרלנד עם בימוי הנושק לשלמות, אבל עם תסריט בעייתי, אשר בעיקר מלא בעצמו וביכולות שלו לנפק יצירה מורכבת, עמוקה ובעלת אלמנטים אניגמטיים, שיוציאו את הצופים למסע אינטרנטי בעקבות גילוי ופירוש הסצנות החותמות של הסרט. בגדול זה איש מענה אישה, באופן נפשי ואז נותן לה להתבשל במיצים של עצמה, באיזור שבו הגברים מהסביבה ייתנו לה את תחושה הזו לבד.

הגברים הם הנפסדים הגדולים של הסרט אל מול אישה אחת שהיא קורבן, שלא מוכן להיות קורבן. אין מילים בשביל לתאר את היצירתיות שמעניק גרלנד לסרטו, אל מול המחסור במילים (רבות, יש לציין), אשר נועדו לנסות להסביר ולפרש בדיוק את מהותו של הסרט או נכון יותר, את מהות הגועל הכללי, שגרלנד מוציא אותנו איתו, בסוף הסרט ומבלי לייצר הצדקה גדולה מדי, מעבר לכך שהוא פשוט רוצה להראות שהוא יכול.

הוא משתמש בצבעים, באופן נפלא, בלוקיישנים וקומפוזיציה מורכבת למדי, חותך, עורך ומייצר סצנות מופלאות ועמוסות במסרים וסאב טקסטים כאילו מתוחכמים, אבל בסופו של דבר המסר נותר ישיר ופשוט להבנה. הניסיונות המתחכמים לייצר אותו, שולחים את הצופה הממוצע לגירוד ארוך בפדחת וכמובן לרתיעה גדולה מחלק מהסצנות הגראפיות מאוד שיש לסרט הזה להציע.

הוא התחיל והמשיך ממש נפלא, בשליש האחרון שלו הוא הפך להיות יותר מדי מוזר בשביל להיזכר באופן משמעותי ובעיקר הוכיח שהפוזה קיימת, אבל הבמאי עוד צריך כיוונונים נוספים.

ג'סי באקלי נפלאה בסרט והיא מציגה לראווה ז'אנר נוסף, עליו היא חולשת גם כן. רורי קיניר המושלם וזה שהתגלה לי, באופן אישי, ב"פני דרדפול" בביצועים נהדרים, במהלך כל הסרט וגם אם תאהבו או תשנאו אותו, אין ספק שלא תוכלו להישאר אדישים או חסרי דעה כלפיו ובכך השיג גרלנד את מבוקשו, בוודאות...
  Mese fa
Lilli E Il Vagabondo (1955)
פתאום ראיתי שיש חידוש לדבר הזה משנת 2019 ואמרתי לעצמי......מה? הילדים יראו את החידוש מבלי להעריך את המקור קודם? זיבי! ישר למקור וישר לבדוק איתם תרגילי חשבון על בן כמה הסרט הזה. לקח להם קצת זמן, אבל הגיעו לפאקינג 67. סרט שיכול לצאת באופן חוקי ותקני, בישראל, לפנסיה ולהתקיים בכבוד עוד 67 שנים כאלו.

שאלתי אותם במהלך הסרט..."מרגיש לכם כמו סרט בן 67?" כמובן שלא. ואני? התרגשתי והתענגתי כאילו ראיתי את הסרט בפעם הראשונה והאמת.....זה הרגיש כמו בפעם הראשונה, עד ש......עד שהגיעו החתולים הסיאמיים עם השיר שלהם ואז זה הכה בי, בכאפה מסובבת, שהחזירה אותי שלושים שנים לאחור, בערך, לאזור ההוא בחיי, שבמסגרתו ראיתי את הסרט בפעם המי יודע כמה, בזמנו.

סרט רגיש, נפלא ובעל מסרים חתרניים יחסית, שעד היום העוצמות שלהם מורגשת. היום כל סרט שני מבכה ומבקר את חוסר השוויון של היפיפיות הסנוביות מול היחפנים הפשוטים, בני המעמד הכחול. לא לכולם אז והיום יש סוף טוב, אבל היי........זה סרט ילדים עדיין, אז תנו להם לשמור על התמימות.

בתור אדם בוגר אני סופג את המסרים באופן שונה ומבין הרבה יותר ממה שהבנתי אז. פתאום זה נראה סרט שהליבה שלו נתנה את ההשראה לסרטים מסוגו של קזבלן ודומים להם, בכל רחבי העולם. סיפור נפלא, אנימציה משובחת ודמויות מצחיקות, עם מגוון גדול מכל מקום בעולם או כל מקום ששלחו מהעולם אל ארצות הברית.

קיצר, הנאה משפחתית מובטחת. מצחיק, מקסים ופשוט כיף של סרט. קצר ולעניין, כמו שהיו עושים מצוירים פעם. בשעה ועשר דקות ולמיטות. אם לא גדלתם עליו, הגיע הזמן להשלים חוסרים וגם לגדל את הדור הבא שלכם על תמימות נפלאה ואנימציה תואמת.
  Mese fa
Starman (1984)
קרפנטר בליהוק פוגע בול לטעמי, חוויה אישית או פרטית, יכול להיות שגם יתאים לכולם אבל להתאמה מסויימת לא ממוצעת, סרט דרך / רומן בלתי רגיל בעיניי ושובה לב בכיכוב ג'ף ברידג'ס וקארן אלן, צילום נהדר, עלילה ולוקיישנים סוחפים, נופים, ברגעים לרגשונים מביניכם אבל גם רגעים קומיים שהופכים בזכות בימוי ומלבד השחקנים הראשיים, צ'ארלס מרטין סמית', ("אמריקן גראפיטי"), תרומה לא מבוטלת לסרט מומלץ מאוד בעיניי.

ציון סופי שלי: 7 מתוך 10.
  2 mesi fa
Evil Dead 2 (1987)
אם הכל משוקלל, בהנחה שגם ביחס לסטנדרט הדי קבוע וידוע מראש, מהיסודות זה עוד יותר גרוע או הרבה פחות סביר מהראשון, המשחק איום ונורא, גם לסרטי B Movies, באמת שבלתי נסבל וכנראה שבימוי עוד יותר תמוה, לסרט שמסתייע בצילום סבבה אבל כל השאר מבייש או מבייש את הפירמה, איך שתסתכלו על זה.

תקופה, באמת אחת הגרועות ביותר לקולנוע האמריקאי, תחילת '1980sעד סופן עוד יותר, למרות שנדיר היה גם למצוא חומר שגעוני, מהסיבה שכמה שנדיר זה היה, היו בודדים מופתיים לעומת מרכזיים או מפורסמים לא יעילים.
  2 mesi fa
In Theaters
Day Shift, Pil's Adventure, Prey, Thirteen Lives, Easter Sunday, DC League Of Super-Pets, All I Can Do, Fire Of Love, The Gray Man, Nope, Paws Of Fury: The Legend Of Hank, Where The Crawdads Sing, Bullet Train, Mrs. Harris Goes To Paris, Thor: Love And Thunder, Hello, Goodbye And Everything In Between, Minions: The Rise Of Gru, Decision To Leave, The Man From Toronto, Rise, Untitled Elvis Presley Project, The Black Phone, The Good Neighbor, Good Luck To You, Leo Grande, Spiderhead, Official Competition, Lightyear, Karaoke, Hopper Et Le Hamster Des TAnAbres, Hustle, Jurassic World Dominion, Crimes Of The Future, Interceptor, The Bob's Burgers Movie, Top Gun: Maverick, Close, Mia And Me: The Hero Of Centopia, One Fine Morning, Men, Firestarter, Operation Mincemeat, Loin Du PAriph, Les Passagers De La Nuit, Fortress: Sniper's Eye, Vortex, Memory, Africa, Charlotte, 365 Days: This Day, The Survivor
Coming Soon
Avatar 4, Avatar 3, Transformers: Rise Of The Beasts, Guardians Of The Galaxy Vol. 3, John Wick: Chapter 4, Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves, I Wanna Dance With Somebody, Shazam! Fury Of The Gods, Puss In Boots: The Last Wish, Avatar 2, Aquaman And The Lost Kingdom, Strange World, She Said, The Menu, Black Panther: Wakanda Forever, Amsterdam, Cinema Sabaya, Il Flash, Ticket To Paradise, Black Adam, Halloween Ends, White Bird: A Wonder Story, Lyle, Lyle, Crocodile, Triangle Of Sadness, Spider-Man: Across The Spider-Verse - Part One, The Good House, Smile, Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One, BROS, Blonde, Don't Worry Darling, The Woman King, Moonage Daydream, See How They Run, Salem's Lot, After Ever Happy, The Forgiven, Me Time, Three Thousand Years Of Longing, The Invitation, Tad The Lost Explorer And The Emerald Tablet, Orphan: First Kill, Beast, Dragon Ball Super: SUPER HERO

TOP 500
Statistiche
28,996 Film, 3,038 Serie, 7,171 Stagioni, 121,449 Episodi, 403,260 Persone, 597,470 Utenti, 267,346 Messaggi, 29,077 Commenti, 100,865 foto, 7,309 Video
Informazioni generali e altre pagine
Lingua
סרטים © 2022