Guarda oraNel CinemaPrestocinemaLycosNotizieTrova MovieCommenti
Film
cinema
Guarda istantanea
Notizie
Rimorchi
Televisione
Comunità
Il mio
Di Più
Login
Visualizza titolo di il film Monaco
Monaco Cover

Monaco

(2005)
R - con restrizioni ai minori di 17 Richiedi di accompagnamento del genitore o di adulti Guardian..R - con restrizioni ai minori di 17 Richiedi di accompagnamento del genitore o di adulti Guardian..

Munich

-
  -  Dramma | Storia | Thriller  -   (USA)
6.9/10 
71 rank popolo - YouTheater
7.7/10 
147,596 rank popolo - IMDB
הבמאי סטיבן שפילברג בשיתוף פעולה ראשון עם המחזאי טוני קושנר ("מלאכים באמריקה") נוגעים באחד הרגעים הטרגיים ביותר בתולדות מדינת ישראל - רצח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדה שהתקיימה מינכן בשנת 1972. בעקבות אותו פיגוע רצחני נשלחים סוכני מוסד לאדמת אירופה למצוא את המפעילים של הטרוריסטים ולחסלם.
הסרט מנסה לתאר את סיפורם של אותם מחסלים שמוצאים את עצמם מסכנים את חייהם וגם חיים של אנשים חפים מפשע כמו ילדיהם של אותם טרוריסטים ועוברי אורח. הסרט מבוסס על ספר שנוי במחלוקת שאנשי מוסד בארץ טוענים שהוא לא מבוסס על עובדות אמיתיות.

Aggiungi ai Biblioteche
regia:
Scrittori:Tony Kushner, George Jonas, Eric Roth (I)
Attori:, , , , , ,

Monaco
Monaco
Monaco
Monaco
Monaco

Monaco per La Vigilanza Istantanea,

Commenti
נכון שהסרט לא נאמן 100% לעובדות ונכון שהוא של סטיבן שפילברג, מה שאומר שהוא הוליוודי נורא, אבל עדיין מדובר בסרט עוצמתי ביותר, שמדבר על הנקמה הישראלית באנשי "ספטמבר השחור" שביצעו את הפיגוע באולימפיאדת מינכן בשנת 72'. לדעתי כל אחד מאיתנו, כיהודים וכישראלים צריךכה לראות את הסרט הזה ואני מניח שהוא ייכנס עמוק לתוך ישראלייהודי באשר הוא בקיצור, ממש חובה לראות, ציון שלי-8.5(נוטה ל-9) מתוך 10
  6 Anni fa
נהדר,מרוח מעט,אבל כל מריחה לטובה וכל עכבה מערבבת את הבטן ואת המוח... אני לא יודע כמה מדויק הסרט מבחינה עובדתית,אבל בתור סרט עם מסר ועם ביקורת מסוימת ולאו דווקא על המוסד,או על כל גוף ישראלי שהוא הסרט נוגע בנפשו של איש ריגול,אדם ללא זהות וללא בית לחזור אליו וואנס הוא פישל או נהרג,אין לו מדינה,אין לו משפחה בשטח והוא נתון ברשות עצמו... את כל זאת מסבירים לאבנר קאופמן,איש מוסד לשעבר ואדם עם אישיוס של אב ואם,דברים שישליכו בעתיד גם על משפחתו ההולכת וגדלה,כאשר הוא בוחר להשאיר אישה בהריון על מנת לשרת את המדינה שקוראת לו ומבקשת (בדמות אישה,גולדה מאיר) אותו להיקרא אל הדגל. כאשר הוא עושה זאת ללא סייגים ומחשבות על העתיד,מובהר לו שהוא תלוש,חסר בית כמו כל מרגל או איש למשימות מיוחדות,מן 007 מישראל... הוא אוסף צוות ולאט (אכן לאט,ספילברג) הוא וצוותו מתחילים לחפש וליירט מטרות שגרמו לאותו רצח נוראי שאירע במינכן. מפקיד צייתן,או יותר נכון מתנקש צייתן בשירות הוד מעלתה,הגברת והסיגריה,הוא והצוות מתחילים לפקפק במטרות,מתחילים להבין את הסיכון שבעבודתם ובו זמנית להתמקצע בעבודתם יותר ויותר וככל שההתמקצעות והקור בהריגה מתקדמים,כך גם מתערערת הנפש... בסרטי ריגול משובחים דנים בנפשו המעורערת של המרגל,או של המתנקש וכאן הסיפור אינו שונה במיוחד והוא מבוצע ומבוים בצורה נהדרת בכיכובו של אריק באנה המצוין ועם דניאל קרייג לצידו וקצת ג'פרי ראש הפנטסטי...וכמובן שלא נפסח על הצוות המסייע של הישראלים שלנו שתרמו מקולם ומפרצופיהם ליצירה המרתקת של ספילברג... העימותים הפנימיים והחיצוניים של הגיבור מוקרנים ומובאים אט אט ומוצפים אל פני השטח עד לסוף הסרט והכל נעשה בקפידה ובבנייה,שלא נאמר בישול איטי מאוד שילך ויבשיל יחד עם נפשו המשוסעת של הגיבור הישראלי (לכאורה,לכאורה...). בקיצור,סרט מצוין,חשוב מאוד וקל להתחבר אליו מבחינה עלילתית ולו רק בגלל העובדה שמדובר בנושא שהוא קרוב אלינו בקטע מחשבתי אפילו. אני מוצא את עצמי הולך לאיבוד לא אחת ולא פעמיים בסרטי ריגול וחיסול מבית אמריקאי או בריטי,אבל פה היה לי הרבה יותר קל לזהות את הפנים הביתיות ואת פני האויב וגם בשם... סרט נהדר,שבתחילתו הייתי בטוח שאני מגיע לצפות בשחזור אירועי הרצח במינכן,מה שהובא בתקציר מקוצרר בתחילת הסרט ועוד בפלאשבקים בהמשכו,אבל עדיין יצא סרט נהדר שדרכו מתחילה מאותם האירועים המחרידים שהעולם עדיין בוחר בחלקו להתעלם מהם ולהזניח את משמעותם... חשוב לראות ולהרהר על צדקת דרכינו ועל צדקת דרכן של מדינות לא להוריד את ראש הנחש אלא להחליפו במידה מסוימת ועל אותם האנשים שצריכים לעשות זאת ללא סייגים ואחר כך לשלם בבריאותם הנפשית,המון נושאים כבדים וברי הרהור בסרט אחד ארוך ומרתק...חובה ומומלץ מאוד !
  7 Anni fa
סרט לא קל לצפייה. ראיתי אותו בקולנוע, והקהל היה מהופנט ברובו. מוטיב הנקמה הוא שמוליך את כל הסרט, מה שהופך אותו ללא פשוט לצפייה. שלא תטעו, אין כמעט שום התייחסות לרצח הספורטאים, אלא הסרט מתעסק בכל מה ש"המוסד" הכין לרוצחים ושולחיהם לאחר מכן. הרוח הפטריוטית שלנו מוסיפה להנאה מהסרט, כאשר המרדף של מיטב אנשינו אחר המרצחים משאיר את הצופה מרותק ברוב הסרט. יש כמה סצינות שניתן היה לפסוח עליהן, אך פרט לכך סרט מצוין. בשורה התחתונה, סרט חובה.
  10 Anni fa
סרט מרגש ומרתק שבוים על ידי אחד מגדולי אנשי הקולנוע - סטיבן שפילברג. הסרט מביא לנו את אירוע רציחת 11 הספורטאים הישראליים במינכן 1972 על ידי טרוריסטים פלאסטינים. על מנת לנקום, המוסד שולח את אבנר למשימה יחד עם עוד מספר אנשים שכביכול סופר לאבנר שהם מתמצאים בתחומם ויעזרו לו על מנת להשיג את מטרתו - לרצוח את 11 הטרוריסטים שביצעו את הרצח. הסרט שמוצג בהשראת אירועים אמיתיים למרות שטעון שאירועים אלו לא קרו באמת - בגלל המוסר - מביא לנו עלילה שזורמת לכל אורכו. איש שלא יחפוץ להבין את עומקי הסרט לא יצליח לעקוב ולהנות כראוי מהסרט. בסרט שילבו מתח ודרמה, וניתן למצוא מעט קטעי אקשן לאורכו. את הסיפור הזה אי אפשר לשכוח אחרי צפייה בסרט, אני אישית צפיתי בסרט בשתיקה ונתתי לעניינים לזרום במקום לשכנע את עצמי שהדמויות צריכות לשנות את פעולותיהן, מה שעזר לי להנות מהסרט באמת. לקראת סופו, כבר מובן מה קרה וזעקתי בליבי שהסרט יגמר כבר, אבל הוא לא הפסיק עד שהוא הסתיים סופית עם הקטע שייחד את כל הסרט למסר שמאחוריו - מסר חסר תכלית. סרט מעולה, אם אתם מחפשים סרט ארוך ועמוק זה הסרט בשבילכם, אם אתם רוצים לראות סרט מותחן דרמתי מעולה, תוכלו להנות מתוכנו, אבל אם אתם מחפשים סרט פשוט עם עלילה אחת זהו לא הסרט בשבילכם.
  11 Anni fa
אומנם זהו אחד המקרים שיותר זיעזעו את מדינתינו הקטנה אבל אני בכל זאת יתייחס לסרט כסרט ולא כמשהוא אישי. ובכן, אחד הגרועים לטעמי של שפילברג!! מרוח לא עיקבי העובדות לא מדויקות ולמען האמת הסרט די משעמם. אבל עוד פעם, זוהי רק דעתי. 4/10 בסולם מושמוש
  12 Anni fa
סרט נחמד! מספר את סיפורם של אנשי המוסד שנשלחו למשימה להרוג את האחראים לרצח הספורטאים הישראלים במינכן. בהתחלה הסרט היה משעמם, לא אהבתי את הכיוון שלו, אבל ולאט לאט הוא החל להשתפר. בסרט הראו איך הרגו את הטרוריסטים בדרכים שונות ומגוונות וזה מה שאהבתי לראות. בקיצור, סטיבן שפילברג עשה פה עבודה טובה בסה"כ. זה סרט נחמד, אבל לא הייתי מגדיר אותו כסרט מושלם. ציון שלי 6/10
  12 Anni fa
סרט שמאטים יכולים לראות אותו. הסרט כולו מדבר על ארועים אמיתיים, ומספר אליהם דרך עיניו של אבנר. הסרט מעמיד את כולנו במראה ומשקף את המציאות שאנחנו חיים בא. סרט אם הרבה מתח ופעולה, אבל גם הרבה רגשות. סרט לא פשוט לצפייה ולא היתי ממליץ אליו לכל אחד. ציון אישי: 9/10
  12 Anni fa
סרט ששמעתי עליו הרבה המלצות טובות, ודברים טובים. לאחר הצפייה בסרט, הרגשתי פספוס מסויים, אולי כי הסרט הולך לכיוון אחר מהעלילה המרכזית, שהיא בעצם הנקמה של המוסד בטרוריסטים האחראים לפגוע באולימפיאדת מינכן. העלילה נמרחת, בצורה שרק שפילברג. פספוס רציני מבחנתי, ציפיתי ליותר. ציון שלי: 6 מתוך 10. (ישראלים שמדברים באנגלית לא נשמע טוב).
  12 Anni fa
סרט שכל יהודי חייב לראות מדברים עליו הרבה בתקופה האחרונה ומי שלא יראה את הסרט הזה רק יפסיד כי גם סרט מעולה ומרתק וגם מספר קצת על ישראל מהצד שלא ידעתם עליו את הסיפור הרגיל על הספורטאים מנחש שכולם מכירים אז אני ידלג על זה. הסרט מספר לא דווקא על הספורטאים אלא על מבצע ההתנקשות שהתבצע אחרי זה בחרו 4 אנשים שהם יהודים אבל גם גרמנים או דבר אחר אזרחים רגילים לגמרי שיש רק כמה כישורים חוץ ממנהיג החבורה שהוא סוכן מוסד. מבקשים מהם להרוג את כל 11 המחבלים שהרגו את הספורטאים. ובדרכים שלא ימצאו שאלא הממשלה הישראלית. בהתחלה את הראשון הם הורגים בקלילות עוקבים אחריו ויורים בו די הרבה פעמים. השני הם הורגים בעזרת פצצה ומתחילים להיות קצת יותר מתוחכמים וככה הורגים אחד אחד אבל כל אחד יש בעיה שונה לא היה להם עוד הריגה ''נקייה'' אחת חוץ מהראשונה. העניינים מסתבכים בזה ששלוש מהרשימה שלושה חשובים הולכים ללבנון ולהרוג במדינות ערביות הרבה יותר קשה מלצוד אותם אחד אחד באירופה אז הם מביאים גדוד שלם של חיילי עילית חיילים מוכשרים ביותר ביניהם אהוד ברק שהוא מתחפש לאישה. הם מצליחים להרוג את שלושת האנשים שהיו צריכים להרוג. והעניינים מסתבכים רק ומסתבכים טוב אני לא יגיד עוד כדי לא להרוס. סרט מעולה שווה כל דקה בהתחלה קצת מעצבן יותר מידי הרגשה של סרט ישראלי מלא שחקנים ישראלים מוכרים משחקים בהתחלה וזה הרגשה של סרט ישראלי מעפן אבל בהמשך עוד אחד מהסרטים המשבוחים של שפילברג. סרט מרתק ביותר כל ישראלי חייב לראות אותו כל יהודי ליתר דיוק. אפקטים מעולים שחקנים אין מילים בפי השחקן הראשי שחקן ברמה לדעתי שחקן הולייוד משובח גם הרבה שחקנים ישראלים מופיעים בסרט אבל לשנייה אחת או שניים גם יהודה לוי מופיע אבל לשנייה אחת הוא נהג ג'יפ צבאי. זהו סרט לכל המשפחה סרט דרמה טיפה אקשן לא משהו רציני סרט דרמה בעיקר. זה נחמד אבל שיש קטעים בסרט שמדברים עברית זה נחמד לראות סרט הוליוודי מצליח של עוד אחד כמו סטילבן שפילברג משתמש בשחקנים ישראליים ועוד משתמש בעברית זה נורא נחמד. הסרט לא מוציא את היהודים רע בכלל והסרט לא אנטישמי ולא כלום סתם הגזימו טיפה לדעתי עשינו מה שהיה צריך לעשות וזהו ככה צריכה לפעול ממשלה מסודרת וחכמה. ולסיכום: הסרט מקבל אצלי 9/10 סרט מעולה, מעניין מרתק דרמתי, יש גם קצת פעולה אין בסרט פגם אבל פשוט אחרי שהוא חוזר הביתה הסרט מתחיל קצת להיות משעמם ולא מעניין כבר אז נורא חבל אבל עדיין סרט חובה לכולם ומי שלא יראה רק מפסיד.
  14 Anni fa
Attori
Eric BanaEric Bana (M)...Avner
Daniel CraigDaniel Craig (M)...Steve
Ciaran HindsCiaran Hinds (M)...Carl
Mathieu KassovitzMathieu Kassovitz (M)...Robert
Hanns ZischlerHanns Zischler (M)...Hans
Ayelet ZurerAyelet Zurer (F)...Daphna
Geoffrey RushGeoffrey Rush (M)...Ephraim
Gila AlmagorGila Almagor (F)...Avner's Mother
Michael Lonsdale (I)Michael Lonsdale (I) (M)...Papa
Mathieu AmalricMathieu Amalric (M)...Louis
Moritz BleibtreuMoritz Bleibtreu (M)...Andreas
Valeria Bruni TedeschiValeria Bruni Tedeschi (F)...Sylvie
Marie-Josee CrozeMarie-Josee Croze (F)...Jeanette the Dutch Assassin
Yvan AttalYvan Attal (M)...Tony - Andreas' Friend
Ami WeinbergAmi Weinberg (M)...General Zamir
Amos LaviAmos Lavi (M)...(as Amos Lavie) General Yariv
Moshe IvgyMoshe Ivgy (M)...Mike Harari
Ohad ShaharOhad Shahar (M)...(as Ohad Shachar) Minister
Sharon Alexander (I)Sharon Alexander (I) (M)...(as Sharon Cohen Alexander) General Nadev
Alon AbutbulAlon Abutbul (M)...Israeli Soldier with Zamir
Makram KhouryMakram Khoury (M)...Wael Zwaiter
Igal NaorIgal Naor (M)...Mahmoud Hamshari
Assi CohenAssi Cohen (M)...Newlywed Man
Lisa WerlinderLisa Werlinder (F)...Newlywed Bride
Bijan DaneshmandBijan Daneshmand (M)...Kamal Nasser
Jonathan RozenJonathan Rozen (M)...Ehud Barak
Guy Zoaretz (M)...(as Guy Zu-Aretz) Commando
Liron LevoLiron Levo (M)...Commando
Ohad KnollerOhad Knoller (M)...Commando
Omar MetwallyOmar Metwally (M)...Ali
Nasser MemarziaNasser Memarzia (M)...Older Palestinian
Faruk PrutiFaruk Pruti (M)...KGB Liaison
Richard BrakeRichard Brake (M)...Belligerent American
Yehuda LeviYehuda Levi (M)...Tel Aviv Airport Soldier
Danny ZahaviDanny Zahavi (M)...Tel Aviv Airport Soldier
Mousa KraishMousa Kraish (M)...Badran - Mohammed Safady
Ben YoucefBen Youcef (M)...Salah - Khalid Jawad
Sami SamirSami Samir (M)...Abu Halla - Ahmed Chic Thaa
Guri WeinbergGuri Weinberg (M)...Moshe Weinberg
Ori PfefferOri Pfeffer (M)...Andre Spitzer
Shmuel EdelmanShmuel Edelman (M)...(as Shmuel Edleman) Yacov Springer
Guy AmirGuy Amir (M)...Mark Slavin
Haguy WigdorHaguy Wigdor (M)...Ze'ev Friedman
Jonathan AvigdoriJonathan Avigdori (M)...(as Roy Avigdori) Gad Tsabari
Tom Wlaschiha (M)...News Crew at Furstenfeldbruck
Jaymes ButlerJaymes Butler (M)...

I produttori:Steven Spielberg
Editori:Michael Kahn (I)
Nazione:USA, Canada, France
linguaggio:English, Russian, French, Italian, Greek, German, Hebrew, Arabic

Film simili
Argo (2012)
2012
Spettacoli
USAVenerdì, 23 Dicembre 2005
USAVenerdì, 06 Gennaio 2006
IsraelGiovedi, 26 Gennaio 2006
IrelandVenerdì, 27 Gennaio 2006
PolandVenerdì, 27 Gennaio 2006
JapanSabato, 04 Febbraio 2006
BelgiumMercoledì, 25 Gennaio 2006
PortugalGiovedi, 02 Febbraio 2006
DenmarkVenerdì, 27 Gennaio 2006
MalaysiaGiovedi, 13 Aprile 2006
PhilippinesMercoledì, 08 Febbraio 2006
SpainVenerdì, 27 Gennaio 2006
EstoniaVenerdì, 27 Gennaio 2006
AustriaVenerdì, 27 Gennaio 2006
GermanyGiovedi, 26 Gennaio 2006
NetherlandsGiovedi, 26 Gennaio 2006
MexicoVenerdì, 27 Gennaio 2006
FinlandVenerdì, 10 Febbraio 2006
GreeceGiovedi, 02 Febbraio 2006
NorwayVenerdì, 03 Febbraio 2006
SwitzerlandMercoledì, 25 Gennaio 2006
SwitzerlandGiovedi, 26 Gennaio 2006
SwitzerlandVenerdì, 27 Gennaio 2006
ArgentinaGiovedi, 26 Gennaio 2006
AustraliaGiovedi, 02 Febbraio 2006
BrazilVenerdì, 27 Gennaio 2006
SwedenGiovedi, 02 Febbraio 2006
SwedenVenerdì, 10 Febbraio 2006
SingaporeGiovedi, 23 Febbraio 2006
IcelandVenerdì, 27 Gennaio 2006
HungaryGiovedi, 26 Gennaio 2006
KuwaitMercoledì, 19 Aprile 2006
CanadaVenerdì, 23 Dicembre 2005
ThailandGiovedi, 26 Gennaio 2006
VenezuelaVenerdì, 03 Febbraio 2006
RussiaGiovedi, 16 Febbraio 2006
UKVenerdì, 27 Gennaio 2006
SlovakiaGiovedi, 02 Febbraio 2006
ItalyVenerdì, 27 Gennaio 2006
TurkeyVenerdì, 27 Gennaio 2006
FranceMercoledì, 25 Gennaio 2006

Connessioni
Questo film è la versione del film
1.(1976)21 Ore A Monaco Di Baviera
2.(1986)Spada Di Gedeone
3.(1999)Un Giorno A Settembre
Parte di questo film tratto da questo film
1.(1962)L'Uomo Che Uccise Liberty Valance
Una o più citazioni di questo film è stato
1.(1962)Jules Et Jim
2.(1973)American Graffiti
3.(1973)Il Pungiglione
4.(1974)La Conversazione
Una o più citazioni Fu in questo film
1.(2007)Fuorilegge
2.(2007)IncintaInvia

Non ci sono commenti per questo profilo


In Theaters
X-Men: The New Mutants, Mulan, Run, Trolls World Tour, A Quiet Place Part II, Lost Girls, Never Rarely Sometimes Always, Misbehaviour, Godzilla Vs. Kong, Golden Voices, The Hunt, First Cow, The Burnt Orange Heresy, Spenser Confidential, The Perfect Candidate, The Way Back, Onward, Radioactive, Wendy, The Invisible Man, Greed, The Last Thing He Wanted, Midnight Family, Bloodshot, The Night Clerk, Brahms: The Boy II, The Call Of The Wild, The Photograph, Emma, Downhill, To All The Boys I've Loved Before 2, Sonic The Hedgehog, Kingsman 3, Fantasy Island, Malang - Unleash The Madness, Come To Daddy, Birds Of Prey: And The Fantabulous Emancipation Of One Harley Quinn, The Assistant, AdAo, The Rhythm Section, Gretel & Hansel, The Personal History Of David Copperfield, The Turning, Arab Blues, A Fall From Grace, Complicity, An Irrepressible Woman, Bad Boys 3, Like A Boss, Sol
Coming Soon
Black Panther 2, Minecraft, The Batman, Cruella, Doctor Strange In The Multiverse Of Madness, Mortal Kombat: Rebirth, Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings, Hanukkah, The Croods 2, Coming 2 America, West Side Story, No Time To Die, Duna, The Eternals, Halloween Kills, The Witches, Magic Arch 3D, Connected, The Conjuring 3, Bill & Ted Face The Music, Respect, Peter Rabbit 2, Rumble, Morbius, Jungle Cruise, Tenet, Ghostbusters: Afterlife, Free Guy, In The Heights, Top Gun: Maverick, Minions: The Rise Of Gru, Soul, Candyman, Greyhound, Gambit, Wonder Woman 1984, The Green Knight, The SpongeBob Movie: Sponge On The Run, Fast & Furious 9, The Woman In The Window, Spiral: From The Book Of Saw, Scoob, The High Note, Black Widow, Antebellum, The Willoughbys, The Secret: Dare To Dream, Promising Young Woman, The End Of Love, The Secret Garden

TOP 500
Statistiche
28,346 Film, 2,939 Serie, 6,962 Stagioni, 119,050 Episodi, 383,018 Persone, 519,331 Utenti, 327,866 Messaggi, 28,563 Commenti, 92,894 foto, 6,530 Video
Informazioni generali e altre pagine
Lingua
סרטים © 2020